22. 02. 2022: Závan štěstí a 10x ANO na Libeňském zámku

22. 02. 2022 - Závan štěstí a 10x ANO na Libeňském zámkuOd rána přicházeli na Libeňský zámek svatebčané, aby si na dnešní magické datum, a to 22. 02. 2022, řekli své ANO. Podle odborníků je dvojka šťastným číslem a lidé by toho měli využít. Dnes této číselné konstelace využilo hned deset párů. 

Role oddávajících se zhostili starosta Ondřej Gros (ODS), místostarostka Vladimíra Ludková (ODS) a radní Michal Švarc (Patrioti pro Prahu 8).
 
„Rozhodli jsme se z 22. února učinit mimořádný svatební den. Přestože na hru čísel moc nevěřím, setkával jsem se s dotazy, zda se v Libni bude v „dvojkový“ den oddávat. Řekli jsme si tedy, že zájemcům vyjdeme vstříc, nakonec mít na snubním prstýnku samé dvojky může být pro manželské páry docela hezká vzpomínka,“ zhodnotil dnešní den starosta Ondřej Gros.
 
Na otázku, co popřál v tento magický den svatebčanům, starosta Gros odpověděl: „Dovolil jsem si párům, které jsem oddával, v závěru dát radu člověka, kterého si vážím. Jsou to slova z dopisu bývalého amerického prezidenta Ronalda Reagana, která napsal svému synovi k sňatku. Nikdy se nedostaneš do potíží, pokud alespoň jednou denně budeš říkat ´Miluji tě´.“

Zajímavá data vždy vybízí k učinění něčeho důležitého či symbolického. A svatba v životě každého člověka rozhodně důležitou událostí je. Skeptik by asi pronesl, že nejde ani tak o magičnost data, ale o to, že je tak lehce zapamatovatelné. Datum psané 22. 02. 2022 (zkráceně lze psát i 22.2.22) je však tzv. palindromové datum, to znamená, že se čte zprava doleva i zleva doprava stejně. Dny, které jsou palindromovým datem se považují za dny štěstí. Numerologové jsou navíc toho názoru, že dvojka je symbolem štěstí, lásky, klidu, růstu, vytrvalosti a pozitivní energie.

V sílu palindromových čísel věřil i Karel IV., který přes veškerou moudrost a praktičnost byl dítětem své doby a stavbu tak zásadního díla (pozn. dnes Karlova mostu) nemínil uspěchat a naopak vyčkával příznivého okamžiku, který mu doporučili hvězdáři. Příznivý okamžik k položení základního kamene mostu, podtržený i magičností data samotného nadešel 9. července 1357 těsně po půl šesté hodině ranní, neboli 1357 9. 7. v 5:31. Palindromická kombinace lichých čísel měla stavbě přinést štěstí. Vzhledem ke skutečnosti, že most přestál několik bitev i povodní, na této pověře možná něco bude.


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.
22. 02. 2022 - Závan štěstí a 10x ANO na Libeňském zámku


Mohlo by vás také zajímat


Zveřejněno: 22.02.2022
Vytisknout