Bezmotorová komunikace A2 na Rohanském ostrově projde rekonstrukcí, provoz bude narušen minimálně

V rámci přípravných prací týkajících se stavebních úprav bezmotorové komunikace A2 na Rohanském ostrově dojde od pondělí 20. srpna 2018 k omezení provozu na této komunikaci, a to na několik týdnů. Trasa A2 bude v úseku „prodloužená Šaldova“ a Libeňský most sice uzavřena, ale cyklisté mohou počítat s objízdnou trasou. Rohanský ostrov zůstává tedy pro bezmotorovou dopravu i nadále průjezdný.

Roman Petrus, starosta městské části Praha 8, situaci komentuje: „Velmi mě těší, že městská část podniká další krok ke zkvalitnění frekventované bezmotorové komunikace pro uživatele. Projekt stavebních úprav počítá s výměnou nerovného štěrkového povrchu za vhodnější povrch asfaltový a v rámci možností také s rozšířením této komunikace. Věřím, že úpravy této komunikace ocení jak cyklisté, tak chodci.

Roman Petrus dále dodává: „Jsem rád, že městské části Praha 8 se dlouhodobě daří naplňovat sliby dané v oblasti bezmotorové dopravy. Hned na počátku volebního období si městská část nechala zpracovat Generel bezmotorové dopravy Prahy 8, jehož cílem bylo mimo jiné vygenerovat vhodné projekty k realizaci. Některé výstupy z generelu občanům slouží již dnes, například nedávno proběhlá stavba bezmotorové komunikace Ďáblická–Žernosecká anebo realizace cyklospřístřešků ZŠ Burešova. Kromě stavebních úprav bezmotorové komunikace A2 městská část připravuje ještě projekty bezmotorových komunikací A2 a A26, Lodžská – K Pazderkám a Střelničná.


Přílohy
(Podrobnější informace k objízdným trasám jsou k nalezení v článku na webu www.8prokola.cz.)Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.

Související


Zveřejněno: 20.08.2018
Vytisknout