Cyklodoprava

1 2 
 • Začíná rekonstrukce cyklostezky A26 a A2 v ulici U Českých loděnic

  14.06.2022
  Na rozbité cyklostezce v úseku Elsnicovo náměstí - Povltavská položí městská část Praha 8 nový asfaltových povrch. Souběžně dojde k instalaci veřejného osvětlení.
 • Nový podjezd pod mostem Čuprova zkrátí a zrychlí cestu cyklistům

  19.05.2020
  Technická správa komunikací právě dokončila svou nejnáročnější stavbu pro cyklisty, podjezd na cyklostezce A26 pod mostem v ulici Čuprova.
 • V ulicích slouží nové stojany

  24.02.2020
  Dvě desítky nových cyklostojanů se objevily v ulicích Prahy 8 těsně před koncem roku 2019. Stojany umístila Technická správa komunikací hl. m. Prahy na základě žádostí Prahy 8.
 • Revitalizace Rokytky a lepší cyklotrasa do Vysočan

  18.09.2018
  Úplná proměna Rokytky – to je cílem studie, kterou připravila MČ Praha 8 pro MHMP. Letos nebo zkraje příštího roku bude zahájena stavba dlouhodobě připravovaného projektu pěšího a cyklistického spojení mezi Prahou 8 a Prahou 9 u pivovaru Kolčavka.
 • Bezmotorová komunikace A2 na Rohanském ostrově projde rekonstrukcí, provoz bude narušen minimálně

  20.08.2018
  V rámci přípravných prací týkajících se stavebních úprav bezmotorové komunikace A2 na Rohanském ostrově dojde od pondělí 20. srpna 2018 k omezení provozu na této komunikaci, a to na několik týdnů. Trasa A2 bude v úseku prodloužená Šaldova a Libeňský most sice uzavřena, ale cyklisté mohou počítat s objízdnou trasou. Rohanský ostrov zůstává tedy pro bezmotorovou dopravu i nadále průjezdný.
 • Žáci ZŠ Burešova získali bezpečný přístřešek pro odkládání kol a koloběžek

  02.08.2018
  Městská část Praha 8 na základě prosby rodičů žáků ZŠ Burešova zrealizovala projekt přístřešku pro kola a koloběžky.
 • Ďáblice mají novou bezmotorovou komunikaci

  25.07.2018
  In-line bruslaři, koloběžkáři, cyklisté a skateboardisté získali v Ďáblicích více prostoru. Praha 8 dokončila vybudování nové bezmotorové komunikace Ďáblická – Žernosecká, která navázala na současnou síť cyklostezek.
 • Praha spouští kampaň na zvýšení vzájemné ohleduplnosti cyklistů, motoristů a chodců

  22.05.2018
  Magistrát hl. města Prahy dlouhodobě podporuje rozvoj cyklistiky a dalších udržitelných způsobů dopravy. Vedle pokračování výstavby a obnovy cyklistické infrastruktury, do které letos investuje téměř 100 milionů korun, spouští za účelem dalšího zlepšování podmínek pro cyklodopravu a především zvýšení bezpečnosti cyklistů, chodců i motoristů kampaň s názvem „Jezdím jako člověk“. Jejím úkolem je edukovat veřejnost v oblasti pravidel jízdy na kole a dalších souvisejících pravidel silničního provozu a apelovat na zvýšení vzájemné ohleduplnosti všech účastníků provozu na pražských silnicích, chodnících i cyklostezkách. Kampaň bude probíhat od května do konce října tohoto roku.
 • Podpora sportování na Osmičce v roce 2018

  04.01.2018
  Vedení Prahy 8 naplánovalo vybudování přístřešku na kola v blízkosti ZŠ Burešova a úpravu bezmotorové komunikace na Rohanském ostrově.
 • Plány a vize cyklodopravy v Praze 8 na příští léta

  20.10.2017
  Plány a vize cyklodopravy v osmé městské části popisuje cyklogenerel z roku 2015. Dalším krokem ve výstavbě infrastruktury pro cyklisty je schválení bezmotorové komunikace K Pazderkám – Lodžská.
 • Nová bezmotorová komunikace Ďáblická-Žernosecká obepne sídliště Ďáblice

  05.10.2017
  Vedení Prahy 8 rozhodlo o vybudování nové bezmotorové komunikace Ďáblická-Žernosecká, která naváže na současnou síť cyklostezek. Trasa přitom nijak neomezí automobily. Postavená by měla být do konce letošního roku.
 • Opravy cyklostezsky na Rohanském nábřeží

  03.10.2017
  V polovině dubna 2017 došlo k uzavření páteřní cyklostezky vedoucí okolo hotelu Hilton na Rohanském nábřeží z důvodu havarijního stavu konstrukce cyklostezky a gabionových stěn. Opravy provádí TSK.
 • Pražské cyklozvonění 2017

  04.09.2017
  Další ročník rodinného festivalu Pražské cyklozvonění proběhne v neděli 17. září 2017. Na všechny, kteří mají rádi pohyb a dobrou zábavu, čekají připravené cyklotrasy vedoucí z různých míst po celé Praze a zakončené v Kaizlových sadech poblíž Invalidovny.
 • Nové technické podmínky účinné od června 2017

  01.06.2017
  Ministerstvo dopravy ČR vydalo aktualizované Technické podmínky TP 179 – Navrhování komunikací pro cyklisty. Schválení nových technických podmínek je převratným mezníkem pro rozvoj cyklistické infrastruktury v Česku. V minulosti totiž musely kompetentní orgány pracně a zdlouhavě vyjednávat každé cyklistické opatření individuálně, přičemž ale těmto opatřením scházela opora ve schválených dokumentech. Nyní mají projektanti, úředníci i dopravní policie k dispozici jasný vzor, který jim umožňuje navrhovat a posléze schvalovat funkční řešení.
 • Uzavírka cyklotrasy A2 na Rohanském nábřeží

  23.03.2017
  Uzavírka cyklotrasy A2 na Rohanském nábřeží a zřízení objízdné trasy.
 • Praha 8 se zúčastnila Pražského Cyklozvonění

  27.09.2016
  Poslední zářijovou neděli se Praha 8 připojila k Pražskému Cyklozvonění. Program se sestával ze dvou hlavních částí. Nejprve se uskutečnila cyklojízda, která účastníkům z Prahy 8 nabídla možnost výběru ze dvou variant: delší variantu z metra Ládví anebo kratší variantu z Rohanského ostrova.
 • Pražské cyklozvonění zazvoní již podesáté!

  01.07.2016
  V neděli 25. září 2016 čekají na všechny, kteří mají rádi pohyb a dobrou zábavu, připravené cyklotrasy vedené z různých míst po celé Praze a zakončené v branických ledárnách v areálu A-parku. Svůj vlastní peloton vypraví také MČ Praha 8, která se k cyklozvonění připojuje pod záštitou zástupce starosty Petra Vilguse. Od 10 do 17 hodin čeká v cíli na všechny účastníky tradiční zvonění a pořádná porce sportovních i odpočinkových aktivit. Dorazit můžete i pěšky – každý druh pohybu se počítá.
 • Občané mohou využívat nové cyklostojany na Praze 8

  18.12.2015
  Cyklistům bude nově k dispozici celkem 50 stojanů na kola, které se nyní postupně instalují na 24 různých míst na Praze 8. Stojany se nacházejí například u stanic metra (Florenc) či před hojně navštěvovanými budovami různých organizací (TJ Sokol Libeň).
 • Generel bezmotorové dopravy Prahy 8 a vypořádání připomínek

  01.12.2015
  Občané využili možnosti připomínkovat koncepci bezmotorové dopravy Prahy 8 a zaslali více než 80 připomínek. Zástupci odboru dopravy a Centra dopravního výzkumu všechny došlé připomínky vypořádali a jednotlivým občanům byly odpovědi zaslány e-mailem. ÚMČ Praha 8 nyní zveřejňuje tyto připomínky a jejich vypořádání (viz níže). Jsou zde zveřejněny jak připomínky došlé elektronicky, tak připomínky z mapových příloh.
 • Praha 8 hostila setkání pražských cyklokoordinátorů

  13.11.2015
  Ve čtvrtek 12. listopadu se v Grabově vile uskutečnilo setkání pražských cyklokoordinátorů, které tentokrát zajišťoval ÚMČ Praha 8. Zúčastnili se zástupci různých pražských městských částí, magistrátní cyklokoordinátorka, národní cyklokoordinátor, ale také několik hostů, např. zástupce TSK.
12