Cyklodoprava

1 2 
 • Nový podjezd pod mostem Čuprova zkrátí a zrychlí cestu cyklistům

  19.05.2020
  Technická správa komunikací právě dokončila svou nejnáročnější stavbu pro cyklisty, podjezd na cyklostezce A26 pod mostem v ulici Čuprova.
 • V ulicích slouží nové stojany

  24.02.2020
  Dvě desítky nových cyklostojanů se objevily v ulicích Prahy 8 těsně před koncem roku 2019. Stojany umístila Technická správa komunikací hl. m. Prahy na základě žádostí Prahy 8.
 • Revitalizace Rokytky a lepší cyklotrasa do Vysočan

  18.09.2018
  Úplná proměna Rokytky – to je cílem studie, kterou připravila MČ Praha 8 pro MHMP. Letos nebo zkraje příštího roku bude zahájena stavba dlouhodobě připravovaného projektu pěšího a cyklistického spojení mezi Prahou 8 a Prahou 9 u pivovaru Kolčavka.
 • Bezmotorová komunikace A2 na Rohanském ostrově projde rekonstrukcí, provoz bude narušen minimálně

  20.08.2018
  V rámci přípravných prací týkajících se stavebních úprav bezmotorové komunikace A2 na Rohanském ostrově dojde od pondělí 20. srpna 2018 k omezení provozu na této komunikaci, a to na několik týdnů. Trasa A2 bude v úseku prodloužená Šaldova a Libeňský most sice uzavřena, ale cyklisté mohou počítat s objízdnou trasou. Rohanský ostrov zůstává tedy pro bezmotorovou dopravu i nadále průjezdný.
 • Žáci ZŠ Burešova získali bezpečný přístřešek pro odkládání kol a koloběžek

  02.08.2018
  Městská část Praha 8 na základě prosby rodičů žáků ZŠ Burešova zrealizovala projekt přístřešku pro kola a koloběžky.
 • Ďáblice mají novou bezmotorovou komunikaci

  25.07.2018
  In-line bruslaři, koloběžkáři, cyklisté a skateboardisté získali v Ďáblicích více prostoru. Praha 8 dokončila vybudování nové bezmotorové komunikace Ďáblická – Žernosecká, která navázala na současnou síť cyklostezek.
 • Praha spouští kampaň na zvýšení vzájemné ohleduplnosti cyklistů, motoristů a chodců

  22.05.2018
  Magistrát hl. města Prahy dlouhodobě podporuje rozvoj cyklistiky a dalších udržitelných způsobů dopravy. Vedle pokračování výstavby a obnovy cyklistické infrastruktury, do které letos investuje téměř 100 milionů korun, spouští za účelem dalšího zlepšování podmínek pro cyklodopravu a především zvýšení bezpečnosti cyklistů, chodců i motoristů kampaň s názvem „Jezdím jako člověk“. Jejím úkolem je edukovat veřejnost v oblasti pravidel jízdy na kole a dalších souvisejících pravidel silničního provozu a apelovat na zvýšení vzájemné ohleduplnosti všech účastníků provozu na pražských silnicích, chodnících i cyklostezkách. Kampaň bude probíhat od května do konce října tohoto roku.
 • Podpora sportování na Osmičce v roce 2018

  04.01.2018
  Vedení Prahy 8 naplánovalo vybudování přístřešku na kola v blízkosti ZŠ Burešova a úpravu bezmotorové komunikace na Rohanském ostrově.
 • Plány a vize cyklodopravy v Praze 8 na příští léta

  20.10.2017
  Plány a vize cyklodopravy v osmé městské části popisuje cyklogenerel z roku 2015. Dalším krokem ve výstavbě infrastruktury pro cyklisty je schválení bezmotorové komunikace K Pazderkám – Lodžská.
 • Nová bezmotorová komunikace Ďáblická-Žernosecká obepne sídliště Ďáblice

  05.10.2017
  Vedení Prahy 8 rozhodlo o vybudování nové bezmotorové komunikace Ďáblická-Žernosecká, která naváže na současnou síť cyklostezek. Trasa přitom nijak neomezí automobily. Postavená by měla být do konce letošního roku.
 • Opravy cyklostezsky na Rohanském nábřeží

  03.10.2017
  V polovině dubna 2017 došlo k uzavření páteřní cyklostezky vedoucí okolo hotelu Hilton na Rohanském nábřeží z důvodu havarijního stavu konstrukce cyklostezky a gabionových stěn. Opravy provádí TSK.
 • Pražské cyklozvonění 2017

  04.09.2017
  Další ročník rodinného festivalu Pražské cyklozvonění proběhne v neděli 17. září 2017. Na všechny, kteří mají rádi pohyb a dobrou zábavu, čekají připravené cyklotrasy vedoucí z různých míst po celé Praze a zakončené v Kaizlových sadech poblíž Invalidovny.
 • Nové technické podmínky účinné od června 2017

  01.06.2017
  Ministerstvo dopravy ČR vydalo aktualizované Technické podmínky TP 179 – Navrhování komunikací pro cyklisty. Schválení nových technických podmínek je převratným mezníkem pro rozvoj cyklistické infrastruktury v Česku. V minulosti totiž musely kompetentní orgány pracně a zdlouhavě vyjednávat každé cyklistické opatření individuálně, přičemž ale těmto opatřením scházela opora ve schválených dokumentech. Nyní mají projektanti, úředníci i dopravní policie k dispozici jasný vzor, který jim umožňuje navrhovat a posléze schvalovat funkční řešení.
 • Uzavírka cyklotrasy A2 na Rohanském nábřeží

  23.03.2017
  Uzavírka cyklotrasy A2 na Rohanském nábřeží a zřízení objízdné trasy.
 • Praha 8 se zúčastnila Pražského Cyklozvonění

  27.09.2016
  Poslední zářijovou neděli se Praha 8 připojila k Pražskému Cyklozvonění. Program se sestával ze dvou hlavních částí. Nejprve se uskutečnila cyklojízda, která účastníkům z Prahy 8 nabídla možnost výběru ze dvou variant: delší variantu z metra Ládví anebo kratší variantu z Rohanského ostrova.
 • Pražské cyklozvonění zazvoní již podesáté!

  01.07.2016
  V neděli 25. září 2016 čekají na všechny, kteří mají rádi pohyb a dobrou zábavu, připravené cyklotrasy vedené z různých míst po celé Praze a zakončené v branických ledárnách v areálu A-parku. Svůj vlastní peloton vypraví také MČ Praha 8, která se k cyklozvonění připojuje pod záštitou zástupce starosty Petra Vilguse. Od 10 do 17 hodin čeká v cíli na všechny účastníky tradiční zvonění a pořádná porce sportovních i odpočinkových aktivit. Dorazit můžete i pěšky – každý druh pohybu se počítá.
 • Občané mohou využívat nové cyklostojany na Praze 8

  18.12.2015
  Cyklistům bude nově k dispozici celkem 50 stojanů na kola, které se nyní postupně instalují na 24 různých míst na Praze 8. Stojany se nacházejí například u stanic metra (Florenc) či před hojně navštěvovanými budovami různých organizací (TJ Sokol Libeň).
 • Generel bezmotorové dopravy Prahy 8 a vypořádání připomínek

  01.12.2015
  Občané využili možnosti připomínkovat koncepci bezmotorové dopravy Prahy 8 a zaslali více než 80 připomínek. Zástupci odboru dopravy a Centra dopravního výzkumu všechny došlé připomínky vypořádali a jednotlivým občanům byly odpovědi zaslány e-mailem. ÚMČ Praha 8 nyní zveřejňuje tyto připomínky a jejich vypořádání (viz níže). Jsou zde zveřejněny jak připomínky došlé elektronicky, tak připomínky z mapových příloh.
 • Praha 8 hostila setkání pražských cyklokoordinátorů

  13.11.2015
  Ve čtvrtek 12. listopadu se v Grabově vile uskutečnilo setkání pražských cyklokoordinátorů, které tentokrát zajišťoval ÚMČ Praha 8. Zúčastnili se zástupci různých pražských městských částí, magistrátní cyklokoordinátorka, národní cyklokoordinátor, ale také několik hostů, např. zástupce TSK.
 • Nový generel cyklodopravy chce z Prahy 8 udělat místo s dobrou adresou

  29.09.2015
  Celý článek z Osmičky o bezmotorové dopravě na Praze 8.
12
Vytisknout