Den zdraví

Místostarosta Radomír Nepil vás zve na Den zdraví.

Kdy: pondělí 10. září 2018 od 14.00 do 19.00 hodin
Kde: Beachklub Ládví (stany venku ve sportovním areálu), Chabařovická 4, Praha 8

Ukázky správného nácviku čištění zubů
Zubní kaz je onemocnění, které postihuje až 80 % české populace, a to navzdory rozsáhlé síti dentálních hygienistů a preventivních opatření. I když se čištění zubů může jevit jako banální záležitost, kterou všichni zvládneme, ve skutečnosti je mnoho problémů s kazy způsobeno právě nesprávným čištěním. Proto se studenti zubního lékařství 1. LF UK snaží vyvracet spoustu zažitých mýtů a polopravd a nenásilnou formou ukázat, jak správně používat dentální pomůcky a motivovat tak lidi k péči o jejich zdraví. Pomocí modelů čelistí a demo kartáčků se zájemci naučí správně pečovat o ústní hygienu.

Melanom
Bezplatné vyšetření pigmentových znamének ve spolupráci s Prof. MUDr. Petrem Arenbergerem, DrSc., MBA a týmu specialistů z Dermatovenerologické kliniky Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Odborné vyšetření dermatoskopem. Výsledek vyšetření ihned. Edukace, poradenství.

První pomoc
Pod vedením profesionálních záchranářů ukázky první pomoci, resuscitace, jak ošetřit různá poranění a spoustu dalších užitečných rad.

Měření krevního tlaku, tělesných parametrů – vážení, hodnota BMI, zjištění podílu tuku v těle, kosterní svaloviny a viscerálního tuku. Hygienická stanice HMP nabídne také tzv. alkobrýle, které ukáží vliv alkoholu na zrakové a prostorové vnímání, v rámciprevence kouření si mohou kuřáci nechat změřit množství vydechovaného oxidu uhelnatého, prohlédnout modely plic – zdravá plíce, plíce s emfyzémem, plíce postižená rakovinou. K ukázce budou modely demonstrující následky kouření – dehet, hlen kuřáků.

Prezentace Vojtovy metody – video ukázky terapie dětí a dospělých, mýty o Vojtově metodě, manipulace s dítětem podle vývojové kineziologie podle Vojty, včasná diagnostika a terapie hybných poruch, nejčastější indikace k terapii Vojtovo metodou
www.fyziovojta.cz

Instruktáže samovyšetření prsu – prevence rakoviny prsu, zvýšení informovanosti o nádorovém onemocnění, rady týkající se poskytování protetických pomůcek a nároků u zdravotních pojišťoven
www.klubzap.cz
www.lpr.cz

Diabetes – lékař poskytne během dne poradenství a konzultace
http://diabetickaasociace.cz/

Den zdraví, 10. září 2018, Beachklub LádvíDostávejte informace o akcích na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.


Zveřejněno: 15.06.2018
Vytisknout