Den zdraví a sociálních služeb

Srdečně Vás zveme na Den zdraví a sociálních služeb.

V úterý 4. října 2022 proběhne již tradiční Den zdraví a sociálních služeb, akce se bude konat venku na prostranství před KD Krakov v Bohnicích v čase 14.00–18.00 hodin. Bude zde probíhat prezentace organizací poskytujících sociální služby se širokým spektrem zaměření a oblíbeným prodejem výrobků chráněných dílen.

Velmi zajímavý bude doprovodný program. Centrum pro studium dlouhověkosti a dlouhodobé péče představí projekty, jejichž cílem je zlepšení kvality života v pozdním věku ze dvou různých úhlů pohledu. První z nich – projekt RECETAS, se zabývá prospěšností společenských aktivit venku a v přírodě pro zmírňování pocitu osamělosti a druhý – projekt PERMANENTO, je zaměřen na funkční pohyb pro každý den a řeší problematiku pohybové aktivity v širších souvislostech a její dopady na kvalitu života. Společně si zacvičíme, na vlastní kůži tak zažijete, jak málo pohybu stačí na to cítit se lépe. Domov pro zrakově postižené Palata nabídne řečovou terapii pro osoby se syndromem demence a po cévní mozkové příhodě, rozvoj a podporu komunikace, logopedickou péči, představí svůj kurz „Pomáháme pečujícím o osoby se syndromem demence“ a možnost řečové terapie u těchto osob v domácím prostředí. Centrum pro neslyšící a nedoslýchavé pro Prahu a Středočeský kraj vás provede světem neslyšících s názvem „Potom ti to povíme!“ aneb Jak přizpůsobit komunikaci lidem i s menším sluchovým postižením tak, aby nebyli vyloučeni. „Skalpovaná hlava, takže už žádné vlasy, přišla jsem o ucho a celé mé tělo je pokryto hlubokými jizvami. Chtěla jsem to vzdát. Copak takhle můžu žít? Jsem ošklivá. Zničila jsem si život“, to jsou slova jedné ze zakladatelek Burn Fighters … život s popáleninami. Přijďte si poslechnout přednášku o prevenci popáleninových úrazů nejen u dětí. Burn Fighters zde představí preventivní kampaň 70 stupňů, která je zaměřena na prevenci popáleninových úrazů u malých dětí v domácnostech, preventivní kampaň Vagonáři zaměřenou na teenagery a popáleninové úrazy na vagonech a dozvíte se další možné mechaniky popáleninových zranění a možnosti, jak jim předcházet.

Ze zdravotních stanů vás po létě čeká vyšetření dermatoskopem jako prevence proti melanomu, potkáte se s profesionálními záchranáři, kteří vás zaškolí, jak poskytovat první pomoc, vyzkoušíte si resuscitaci s možností prohlídky sanitního vozu, dále se dozvíte spoustu informací z oblasti: dentální hygieny, prevence sexuálně přenosných onemocnění, prevence užívání alkoholu a tabáku, instruktáže samovyšetření prsou a varlat. Na akci bude přistavena sanitka, která zajistí anonymní a bezplatné testování na HIV s výsledky na místě.

Zdraví je nejdůležitější a všichni víme, že prevence může často zachránit život, proto přijďte, těšíme se na vás!

Vladimíra Ludková a Odbor zdravotnictví a sociálních služebDostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.

Den zdraví a soc. služeb 
Mohlo by vás také zajímat


Zveřejněno: 26.09.2022
Vytisknout