Druhý reprezentační ples Prahy 8 a Gymnázia PORG

V pátek 23. února 2018 se roztančil Kulturní dům Ládví při příležitosti druhého společného reprezentační plesu městské části Praha 8 a gymnázia PORG. Moderátorem večera byl Jan Čenský.

Ples slavnostně zahájili místostarosta Radomír Nepil a radní Jana Solomonová. Druhý společný ples je důkazem výborné spolupráce mezi naší městskou částí a gymnáziem PORG nejen v oblasti kultury. Úvodního slova se ujala ředitelka gymnázia PORG Libeň Mgr. Andrea Výšková.

MČ Praha 8 také spolupracuje s PKF – Prague Philharmonia. Již více než dva roky probíhají pravidelně zkoušky orchestru ve velkém sále a v blízké době se orchestr i jeho management přesune do nového zázemí v kulturním domě Ládví. V rámci spolupráce již probíhá a také se připravuje několik zajímavých projektů, které budou představeny v příštím vydání časopisu Osmička. Zájem jednoho z nejrespektovanějších hudebních těles České republiky s tak obrovským renomé zde působit, je poctou tomuto místu, které v letech minulých sloužilo spíše jako kongresový sál než místo pro kulturu.“ říká místostarosta Matěj Fichtner. Orchestr i vzájemnou spolupráci na podiu představila Ing. Vladmíra Brychová, produkční PKF. O hudební úvod plesu se opět postaralo jedno z komorních seskupení, zazněla klasická i filmová hudba v podání členů dechové sekce s názvem „Slavnostní entréé žesťového kvinteta pod vedením Stanislava Penka - Klasická hudba v nejvyšším lesku - PKF - Prague Philharmonia a její Czech Brass".

V průběhu večera hrála známé melodie k tanci a poslechu hudební skupina PEPETO, díky níž se roztančil nejeden krásný pár a parket zůstal po celou dobu plný. Doprovodným programem byly ukázky standardních tanců profesionálních tanečníků. Letos své umění ukázali na parketu KD Ládví několikanásobní medailisté mistrovství ČR a čtvrtfinalisté mistrovství světa ve standardních tancích Petr Zabystrzan a Monika Mihalíková. V jejich podání mohli hosté vidět romantický waltz, vášnivé tango, elegantní valčík, podmanivý slowfoxtrot a radostný quickstep. Nechyběla ani bohatá tombola, jejíž hlavní cenou byl poukaz na zájezd od cestovní kanceláře RS Tour v hodnotě 10.000 Kč, který předala radní Jana Solomonová do rukou dámy se šťastným výherním číslem 77. Dalšími cenami v tombole byly například poukázky na představení v KD Krakov nebo v divadle Karla Hackera věnované MČ Praha 8. Ceny do tomboly věnovalo také Gymnázium PORG a PKF – Prague Philharmonia. Plný parket a slavnostní atmosféra vydrželi až do skončení plesu.

Více fotografií a videa z plesu naleznete ve foto a videogalerii.

2. reprezentační ples Prahy 8 a Gymnázia PORG, 23. února 2018, KD Ládví
Zveřejněno: 01.03.2018