Kulturní dům Krakov přivítal aktivní občany

Vilgus pocitová mapaProjekt Měníme Prahu 8 pokračoval setkáním s občany v prostorách Kulturního domu Krakov 9. listopadu 2015. Toto setkání bylo součástí série 7 diskuzí s občany nad jejich podněty ke zlepšení toho, co je trápí v okolí jejich bydliště nebo při cestě za prací a za zábavou.

Téměř 30 občanů využilo přítomnosti starosty MČ Praha 8 Romana Petruse, místostarosty Petra Vilguse a dalších zastupitelů k diskuzi nad různými tématy. Se svými dotazy a podněty se obraceli i na zástupce odborů úřadu, kteří jsou na jednotlivých setkáních přítomni. Jaké podněty občané podávali? Jejich celkový přehled naleznete v příloze a v zápisu zde (PDF, 11,3 MB) a zde (PDF, 1,3 MB).

Řešil se nedostatek parkovacích míst, přeplněné autobusy, více kontejnerů na tříděný odpad nebo nepořádek na autobusových zastávkách. Někteří občané by uvítali zavedení vzdělávacího programu Montessori v některé škole na Praze 8, nejlépe státní. Občané upozorňovali na zlepšení využití zelených ploch pro odpočinek nebo na negativní jevy při zahušťování zástavby.

Setkání ke sběru podnětů pokračují, jejich přehled je uveřejněn zde.


Zveřejněno: 12.11.2015 – Anna Patočková   |   Aktualizováno: 16.11.2015
Vytisknout