Letos Praha 8 rozsvítí čtyři vánoční stromy

Zatímco ještě v roce 2015 svítil jediný oficiální osmičkový strom, a to na Karlínském náměstí, o rok později rozsvítila radnice další dva smrky na Ládví a na Krakově, a o letošních vánocích přibude velký strom na Elsnicově náměstí pod Libeňským zámkem.
„V tomto ohledu jsme vyšli vstříc těm Libeňákům, kteří si zejména přes sociální sítě přáli rozsvítit vánoční strom i v jejich čtvrti. Během podzimu jsme vybírali vhodnou lokalitu a nejvíce se nám zalíbilo Elsnicovo náměstí, kudy projíždí řada obyvatel za prací svými vozy i tramvajemi, a kterým prochází řada lidí do Thomayerových sadů na vycházku se psem nebo za sportem,“ vysvětluje přednosti zvolené lokality radní pro kulturu Jana Solomonová.

Stromy se budou slavnostně rozsvěcovat během čtyř posledních listopadových večerů vždy od 17 hodin spolu se zajímavým kulturním programem. Dětské pěvecké a taneční soubory Vonička, Osmikvítek nebo Osminka nám připomenou tradiční české a moravské koledy v jejich nezapomenutelném podání. Dospěláckou část účinkujících bude reprezentovat staropražská kapela Třehusk, Foerstrovo komorní pěvecké sdružení, gospely a spirituály zahraje duo T´N´T´.

Pro zahřátí diváků budou na místě připraveny stánky s vánočním občerstvením jako je svařené víno, trdlo a řada dalších laskomin. Chybět nebudou ani ukázky vánočních zvyků jako jsou zdobení perníčků, výroba ozdob ze slámy nebo výroba vlastní svíčky ze včelího vosku.
Na akci je samozřejmě zvána široká veřejnost, s programem je myšleno na děti i dospělé.

Rozsvícením vánočních stromů chce radnice občanům zpříjemnit vánoční svátky a přispět i ke slavnostní výzdobě města. Od neděle 26. listopadu do začátku ledna 2018 budou hlavní ulice městské části Prahy 8 osvětleny bohatou vánoční výzdobou na sloupech veřejného osvětlení. Vánočními dekory bude osvětlen souvislý pás ulic od Sokolovské přes Zenklovu a Střelničnou směrem do Kobylis, na druhou stranu do Bohnic a Čimic přes ulice Pod Stadionem, K Pazderkám, Lodžskou a Čimickou.

„Pro letošní rok jsme se rozhodli počet dekorů zdvojnásobit, takže jich bude celkem 420. Vybrali jsme nápadité dekory, které obohatí vzhled našich ulic,“ doplňuje k výzdobě Jana Solomonová.

Radnice se ve svých plánech na prosinec neomezuje pouze na oslavy vánočních svátku, ale chystá i celou řadu zajímavých kulturních a sportovních akcí.


Vánoční stromy budeme slavnostně rozsvěcet v následujících termínech:


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.


Slavnostní rozsvěcení vánočních stromů 2017
Zveřejněno: 01.11.2017
Vytisknout