Libeňská pouť se uskuteční v sobotu 22. dubna

Městská část Praha 8 ve spolupráci s farností od svatého Vojtěcha a Osmičkou pro rodinu připravila na sobotní odpoledne 22. dubna 2017 Libeňskou pouť. Akce se uskuteční v okolí kostela a ÚMČ Praha 8 tzv. Bílého domu od 12 do 18 hodin. Kulturní odpoledne, určené zejména pro děti, přinese netradiční pouťové atrakce, představí ukázky dobových řemesel, pohádku a chybět nebude ani jarmark. Všechny atrakce jsou pro návštěvníky zdarma.

„Jedná se v pořadí již o třetí pouť v Libni, jejichž tradici jsme obnovili v roce 2015,“ uvádí radní Prahy 8 pro kulturu Jana Solomonová a k letošnímu programu dodává „letos se můžete těšit na ručně poháněný kolotoč, kušovou střelnici, kotrmelčák nebo na lov kaňoura,“

Libeňská pouť je zaměřena na celou rodinu, na atrakcích se však vyřádí především děti. Netradiční pouťové atrakce jako kolotoč na ruční pohon, kušovou střelnici, houpačky ve tvaru zvířecích lodiček a kotrmelčák dodala umělecká a pouťová společnost Al Rašíd. Atrakce jsou všechny ručně zdobené originální malbou a vyřezáváním. Obsluha bude pro dotvoření ještě autentičtější atmosféry oblečena do dobových kostýmů.

Pro děti a nejen pro ně budou připraveny i ukázky tradičních řemesel jako kovář, keramik, štukatér nebo vlásenkář/maskér. Jejich dovednosti si budou moci návštěvnici také vyzkoušet. Divadlo ŠUS předvede od 15:00 dětem sérii interaktivních pohádek Červená Karkulka, O Smolíčkovi a O Palečkovi.
Pouťovou pohodu s písničkami na přání bude dotvářet diskžokej.

Pro starší návštěvníky budou připraveny komentované prohlídky kostela zaměřené na sakrální architekturu. V průběhu odpoledne budou probíhat také koncerty souborů Hrabalova koťata nebo Páni kluci s varhanním koncertem od 16:00. Pro příchozí budou připraveny pamětní balónky s potiskem kostela a tombola.

Po celou dobu konání Libeňské pouti bude v kostele umístěna výstava „110. výročí vysvěcení kostela sv. Vojtěcha v Libni“, která byla poprvé prezentována veřejnosti v roce 2015.
Samozřejmostí bude bohatý jarmark a stánky s občerstvením pro malé i velké.

Na všechny příchozí se těšíme v sobotu 22. dubna 2017 od 12 do 18 hodin.

Mediálním partnerem akce je Český rozhlas Regina.

Pozvánku naleznete také v Kalendáři akcí.


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.
Libeňská pouť, 22. dubna 2017, kostel sv. Vojtěcha a okolí
Zveřejněno: 27.03.2017
Vytisknout