Návrat trolejbusů v Praze 8

02.12.2022 ve 12.00 hodin - historický moment! Premiérová jízda trolejbusem v celém úseku z Palmovky do Miškovic a zpět!

„Trať pro elektrobusy z Palmovky do Miškovic je příkladem, kdy má elektrický pohon opravdu smysl. Částečně zbaví část Prahy emisí z dieselových motorů, což jako zástupci Prahy 8 naprosto vítáme,“ řekl starosta Prahy 8 Ondřej Gros (ODS) při dnešní premiérové jízdě. 

Premiérová jízda byla završením dokončení výstavby infrastruktury první plnohodnotné trolejbusové tratě v novodobé historii Prahy v rámci projektu elektrifikace autobusové linky č. 140 Palmovka – Miškovice. Následovat bude nyní zkušební provoz. „Pražský dopravní podnik se pro provoz na této lince chystá nasadit 15 nových kloubových bateriových trolejbusů,“ dodává předseda komise pro dopravu Martin Jedlička (Společně pro Prahu 8). 

Trolejbusy jezdily v Praze od roku 1936 do roku 1972. Dopravní podnik hl. m. Prahy obnovil trolejbusový provoz 15. října 2017 přesně po 45 letech od zrušení původní trolejbusové dopravy v Praze. Velký návrat umožnil rozvoj bateriových technologií, které nejsou tak náročné na budování infrastruktury na trase.

Další informace
https://www.praha8.cz/Dnes-byla-zahajena-stavba-trolejbusove-trate-Palmovka-Prosek-a-Letnany-Cakovice.html


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.

Návrat trolejbusů v Praze 8
Návrat trolejbusů v Praze 8
Návrat trolejbusů v Praze 8
Mohlo by vás také zajímat

Zveřejněno: 02.12.2022
Vytisknout