Nová bezmotorová komunikace Ďáblická-Žernosecká obepne sídliště Ďáblice

Bezmotorová komunikace na Rohanském ostrově projde rozsáhlou rekonstrukcíIn-line bruslaři, koloběžkáři, cyklisté a skateboardisté budou mít brzy o mnoho více prostoru. Vedení Prahy 8 rozhodlo o vybudování nové bezmotorové komunikace Ďáblická–Žernosecká, která naváže na současnou síť cyklostezek. Trasa přitom nijak neomezí automobily. Postavená by měla být do konce letošního roku. 

Tato nová bezmotorová komunikace bude obepínat sídliště Ďáblice a využívat by se měla převážně pro rekreační účely. Bude přímo navazovat na cyklotrasu A 283, která vede od stanice metra C Ládví až k Vozovně Kobylisy. Nabídne alternativu vůči rušnému automobilovému provozu na komunikacích Ďáblická a Žernosecká. 

Při budování nové trasy budou využity především stávající chodníky, které projdou rekonstrukcí a budou doplněny o prvky pro nevidomé. Náklady tak nebudou příliš vysoké. Nová bezmotorová komunikace také nebude omezovat automobilový provoz. U autobusových zastávek Sídliště Ďáblice a Třebenická povede stezka mimo stávající chodníky do prostoru za zastávkovými přístřešky. V rámci budování nové bezmotorové komunikace budou upraveny křižovatky, aby se zvýšila bezpečnost uživatelů této komunikace. 

„Připravujeme rozsáhlý rozvoj bezmotorové dopravy v naší městské části, aby byly výrazně zlepšeny podmínky pro tento ekologický druh dopravy. Už na podzim proto začneme budovat novou bezmotorovou komunikaci Ďáblická–Žernosecká a příští rok budeme rozsáhle rekonstruovat stávající bezmotorové komunikace v úseku od Mostu Barikádníků až po Elsnicovo náměstí a v oblasti Rohanského ostrova,“ uvedl starosta Prahy 8 Roman Petrus.
       
Bezmotorové komunikace v úseku od Mostu Barikádníků až po Elsnicovo náměstí a v oblasti Rohanského ostrova jsou velice populární, ale bohužel tomu neodpovídá kvalita jejich povrchu. Projdou proto rozsáhlou proměnou, aby si cyklisté, bruslaři a koloběžkáři užili bezpečné a pohodlné jízdy. Současný nevyhovující štěrkový povrch bezmotorové komunikace na Rohanském ostrově bude nahrazen asfaltovým a rozšíří se šířka komunikace na 4 metry. 

Připravuje se také vybudování nových bezmotorových komunikacích v ulici Střelničná a v ulicích Lodžská – K Pazderkám.


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.

Zveřejněno: 05.10.2017
Vytisknout