Nové odběrové místo, nová expozice ve virtuální galerii a podpora gastro podniků

Nové odběrové místo na testování COVID-19 začne fungovat na parkovišti u Poliklinka Mazurská (ul. Mazurská 484/2, Praha 8) už od pondělí 2. listopadu. Odběry zajišťuje společnost Aeskulab.

Radní Prahy 8 schválili před dvěma týdnu usnesení, kterým mohli uzavřít smlouvu o výpůjčce vhodného pozemku (konkr. parkoviště) mezi městskou částí Praha 8 a hl.m. Prahou, zastoupeným TSK. Následně mohlo dojít k uzavření smlouvy o nájmu tohoto vypůjčeného pozemku se společností Aeskulab k.s. za účelem umístění odběrového místa pro testování koronaviru. Odběrové místo u Polikliniky Mazurská bude dle smlouvy do 31.01.2021.

„Jedná se o další krok, jak přiblížit možnost testování občanům. Protestovanost občanů považujeme za základní preventivní opatření, abychom se mohli účinněji bránit dalšímu šíření nemoci COVID-19. Současné kapacity, kde se mohou lidé nechat otestovat, nejsou dostatečné, proto jsme přistoupili ke zřízení tohoto místa,“ vysvětlil vznik odběrového místa zastupitel Prahy 8 a hlavního města Prahy Radomír Nepil.

„Místo jsme zvolili tak, aby nezasahovalo do provozu polikliniky a testovaní nebyli v přímé cestě s návštěvníky polikliniky. Druhé místo řešíme na parkovišti bazénu Šutka,“ doplnil radní Prahy 8 Tomáš Slabihoudek.

Provozní doba odběrového místa Mazurská:
PO–ČT   8.15–11.00 / 12.00–15.00 hod.

Seznam odběrových míst v Praze najdete na https://covid.praha.eu

Nová expozice ve virtuální galerii Prahy 8

Bohužel v Grabově vile v Praze 8 letošní, již šestnáctý ročník, výstavy „Salon výtvarníků“ navštívit nelze. Radnice Prahy 8 proto připravila virtuální verzi této výstavy a všech 231 exponátů si každý může prohlédnout ve virtuální galerii Prahy 8 a alespoň touto cestou se tak na chvíli přesunout do světa umění.

Podpora gastro podniků a restaurací

Tabulka „Restaurace Praha 8“ nabízí přehled restaurací a gastro podniků, které zaslaly informace o svých nabídkách a možnostech i v této složité době. Podle tabulky lze poznat, která restaurace přešla na výdejní okénko, jak upravila svou provozní dobu nebo zda nabízí rozvoz apod.

Pokud jste majitelem restaurace nebo máte svůj oblíbený gastro podnik, kterému chcete pomoci, určitě se nám dále ozývejte. Zasíláte informace o vašich restauracích a gastro podnicích, rádi je zařadíme do tabulky a tím rozšíříme seznam.

Informace ve formátu: název zařízení / provozní doba / typ služby: rozvoz – výdejní okénko / adresa / telefon / www stránky zasílejte na emailovou adresu: martin.salek@praha8.cz.

Tabulku „Restaurace Praha 8“ najdete na https://1url.cz/4zfLR

Zveřejněno: 31.10.2020