Oslavy vzniku Československa na náměstí v Ládví

MČ Praha 8 se rozhodla připojit se k oslavám vzniku Československa, od kterého uběhlo již 100 let.

Oslavy vzniku Československa jsou rozloženy do tří částí a lokalit.

První téma se týkalo dopravy a zájmových organizací a uskutečnilo se 14. dubna 2018 na náměstí v Ládví. Celý program byl velmi bohatý. Kulturní program zahájilo hudební uskupení Joyful, pokračovalo maňáskové divadlo Baribal, loutkové divadlo Jiskra, mažoretková skupina z Prahy 8 Exploze Praha a další.

Hlavní atrakcí sobotních oslav byla jízda historickou tramvají T4, tzv. Sluníčkem, kterou poskytl Dopravní podnik hl. m. Prahy. Doprovodný program připravilo například Divadlo pod Palmovkou, které si připravilo malování na obličej dětí nebo foto koutek v dobových kostýmech. O občerstvení se postarala Vysoká škola hotelová z Prahy 8, která si připravila dobové pochutiny. Na závěr programu vylosovali společně Roman Petrus, starosta MČ Praha 8 a Vít Céza, předseda Komise pro životní prostředí místenky z vyhlídkové jízdy tramvají T4. Výherkyně si mohla užít jízdu automobilem Praga Piccolo z třicátých let 20. století.

Praha 8 slaví vznik Československa – Ládví

Zveřejněno: 17.04.2018   |   Aktualizováno: 22.05.2018