Otevření nového Parkourového hřiště Ládví

Parkourové hřiště pro teenagery a Outdoor gym LádvíDalší projekty participativního rozpočtu pod názvem Moje Osmička jsou zrealizovány. Jedná se o Parkourové hřiště pro teenagery a Outdoor gym Ládví, výherní projekty z roku 2017.

Oba zmíněné projekty naleznete v areálu Beach klubu Ládví. Už nyní se projekty těší obrovskému zájmu, zhodnotili je i youtubeři z české parkourové scény. Prvky navštěvují rodiče s dětmi a na hřišti probíhají pravidelné tréninky. Výhodou areálu je, že je veřejně přístupný a jejich provoz je pod každodenním dohledem. „Jsem rád, že se nám podařilo tyto dva smysluplné projekty v letošním roce uskutečnit. Mládež tak má možnost vyrazit ven za sportovními aktivitami a přitom se zde potkat s kamarády“, říká radní Tomáš Hřebík.

Oba projekty stály dohromady necelých 770.000 Kč. Magistrát hl. města Prahy by na jejich realizaci měl posléze přispět 50% dotací. V rámci projektů byly vybudovány nové prvky, přivedena elektřina a upraveny povrchy. Nedílnou součástí je i přivedení potřebných sítí a instalace dvou světelných lamp. V místě je tak možné cvičit i ve večerních hodinách.

Dalším projektem, který byl již částečně v roce 2019 zrealizován, jsou nové překážky pro psy v psím parku U Meteoru v Libni.

„V realizaci projektů postupujeme pomalu, a to především z důvodu omezeného rozpočtu. Nyní nám jde především o to, abychom realizovali vítězné projekty, které jsou proveditelné, proto nebudeme prozatím další ročník Moji Osmičky vypisovat. Hledáme cesty, jak vítězné projekty co nejrychleji a kvalitně uskutečnit, a to i ve spolupráci s hlavním městem Praha“, říká radní Tomáš Hřebík.

Více infomrací o Parkourovém hřiští Ládví:

• Parkour Ládví má okolo 200 členů
  • Slavnostní otevření 30.08.2019 při příležitosti letního soustředění