Praha 8 uspořádala další den pro zdraví svých občanů

Den zdraví (10.09.2018) v Beachklubu Ládví
Místostarosta Radomír Nepil s týmem Atituda (zabývající se Vojtovou metodou)V pondělí 10. září 2018 proběhl další Den zdraví, tentokráte v Beachklubu Ládví, pod záštitou místostarosty Radomíra Nepila (ANO). Zájemci si mohli nechat vyšetřit dermatoskopem pigmentová znaménka, změřit krevní tlak a další tělesné parametry, naučit se správnou techniku čištění zubů, prohlédnout následky kouření, vyzkoušet tzv. alkobrýle, seznámit se s Vojtovou metodou, naučit se samovyšetřování prsů, konzultovat s lékařem diabetes nebo si připomenout zásady první pomoci.

„Zdraví je skutečně to nejcennější, co máme. Bohužel si to často uvědomíme až ve chvíli, kdy o něj my sami, nebo někdo blízký, přijde. Proto jsme se před čtyřmi roky rozhodli věnovat prevenci s profesionály, a to takovým způsobem, aby mohl přijít skutečně každý,“ přibližuje vznik Dnů zdraví místostarosta Radomír Nepil.

Za čtyři roky proběhlo již několik desítek Dnů zdraví. Lokality, kde jsou Dny pořádány se mění, a to právě z důvodu dostupnosti zájemců z různých čtvrtí osmé městské části. „V Beachklubu pořádáme Den zdraví poprvé a myslím, že to byla skvělá volba. Díky popularitě místa si informace o prevencích vyslechla řada lidí, kteří by jinak na akci cíleně nepřišli,“ chválí si zářijovou lokalitu Nepil. Zájem o akci projevilo cca 200 lidí.

Tým profesora Arenbergera, se kterým MČ Praha 8 na bezplatném vyšetření pigmentových znamének dlouhodobě spolupracuje, objevil v září jeden melanom a dalších sedm podezřelých útvarů, se kterými byli pacienti odesláni do zdravotnického zařízení k podrobnějšímu posouzení a léčbě.

Zájem vzbudily i ukázky Vojtovy metody a instruktáže samovyšetření prsu. Na Den zdraví dorazila také skupina dětí pod dohledem pedagogického sboru. „Je opravdu skvělé, že taková akce jako je Den zdraví, dokáže vzbudit zájem i u dětí. Logicky chtěly nejvíce vidět interiér záchranářské sanitky, ale díky interaktivnímu týmu Záchranáři se učily hrou při nácviku první pomoci,“ chválí Nepil spolupráci s týmem, který v Praze 8 v roce 2018 vede kurzy pod sloganem Když umíš, zachráníš (více na našem webu zde).

Zveřejněno: 12.09.2018 – Marcela Konrádová