Staňte se dobrovolníkem Amelie a pomáhejte tam, kde je třeba

AmelieSpolek Amelie, který sídlí v MČ Praha 8, poskytuje psychosociální podporu onkologicky nemocným a jejich blízkým. Na jaro připravuje školení tolik potřebných dobrovolníků. Zapojte se i vy!

„Onkologická nemoc není vidět, stejně tak nejsou příliš vidět lidé v léčbě nebo po ní. Není vidět ani psychosociální péče o onkologicky nemocné či jejich blízké. Přesto jsou právě dobrovolníci jednou z těch sil, které nelze postrádat,“ říká Michaela Čadková Svejkovská, ředitelka Amelie.

Každý, kdo by měl zájem pomoci potřebným, se může přihlásit na dvoudenní školení, které se organizuje minimálně 4x ročně. To nejbližší proběhne zdarma 4. a 5. dubna 2019 v Centru Amelie v Praze.  Stačí vyplnit on-line přihlášku na webu Amelie.

„Obsahem školení je seznámení se s dobrovolnictvím obecně a ve zdravotnických zařízeních specificky, psychosociální problematika onkologicky nemocných z pohledu lékaře, sociálního pracovníka a psychoterapeuta a také praktická návštěva v nemocnici,“ upřesňuje za Amelii Eva Račanová, koordinátorka dobrovolníků.

Dobrovolníci pomáhají v nemocnicích Na Bulovce, Všeobecné fakultní nemocnici v Praze na Karlově náměstí a Ústavu hematologie a krevní transfuze v Praze. Tam docházejí na onkologická pracoviště a lůžka a nabízejí bezplatně svůj čas a energii nemocným. Třeba tak, že jim u lůžka předčítají či si s nimi povídají o obyčejných věcech, nabídnou doprovod po areálu nemocnice anebo nabízejí drobné občerstvení na ambulanci při dlouhém čekání.

Přestože se jedná o jednoduché úkony, ne každému musí nemocniční prostředí vyhovovat. Pro takové má Amelie připravenou poptávku po podpoře v zázemí – třeba při administrativních úkonech nebo roznosem letáčků. Například dobrovolnice Eva, čerstvá důchodkyně, pomáhala na akcích Tulipánového měsíce (více v článku na našem webu), kde prodávala tulipány ve prospěch Amelie a jako bankovní inženýrce jí to šlo výtečně!

„Amelii dlouhodobě podporuji a její činnosti, která je tolik potřebná, si nesmírně vážím. Každý z nás může udělat dobrý skutek, i drobnost se počítá. Pro pacienty to je však mnohdy mnohem více, než pro nás. Tým Amelie najde vhodnou aktivitu právě pro vás,“ vyzývá místostarostka Prahy 8 Vladimíra Ludková.

Více informací na www.amelie-zs.cz


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.
Mohlo by vás také zajímat


Zveřejněno: 21.03.2019
Vytisknout