Praha 8 otevře v prosinci tři mobilní kluziště

„Na základě jednoznačně pozitivních ohlasů z loňské sezóny jsme se rozhodli zprovoznit tři mobilní kluziště i pro letošní zimní sezónu,“ říká radní pro kulturu a sport Michal Švarc a dodává: „Bruslit se začne 1. prosince 2018 na hřišti u ZŠ Glowackého, o týden později otevřeme kluziště v areálu koupaliště Ládví a v karlínských kasárnách zahájíme bruslařskou sezónu 17. prosince 2018.“

Ledové plochy se liší svými rozměry. V Karlíně a na Ládví bude kluziště o rozměrech 15x30 metrů, největší bude v Bohnicích o velikosti 20x40 metrů. Všechna tři kluziště mají shodnou otevírací dobu. Přes týden budou dopoledne plochy sloužit žákům základních škol a dětem z mateřských škol, pro veřejnost budou otevřeny od 13 do 19 hodin, o víkendech již od 9 hodin. Radnici Prahy 8 se podařilo zachovat bruslení zdarma pro děti do 150 cm. K dispozici bude i půjčovna bruslí a přileb, opory pro děti ve tvaru velryby. Chybět nebude zázemí s rozmanitým občerstvením.

Víkendová odpoledne budou na kluzištích patřit dětem, pro něž si radnice připravila pestrý doprovodný program. „Každý víkend uspořádáme dětskou diskotéku nebo diskohrátky. Děti se mohou těšit na písničky a soutěže přímo na ledové ploše i mimo ni,“ uvedl k plánovanému programu Michal Švarc.

Bruslaři si ledu užijí do konce února, kdy se o prodloužení rozhodne dle aktuálního počasí. Led by měl, díky moderní technologii chlazení, zvládnout i teploty do patnácti stupňů.

Doprovodný kulturní program jednotlivých kluzišť:


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.


Tři veřejná kluziště Prahy 8 – ŽŠ Glowackého, koupaliště Ládví, karlínské kasárny, provozní doba 2018–2019Mohlo by vás také zajímat 

Zveřejněno: 26.11.2018   |   Aktualizováno: 18.03.2019
Vytisknout