Zapojte se i letos do participativního rozpočtu MOJE OSMIČKA

Moje Osmička, logo, participativní rozpočetI letos nám můžete pomoci měnit Prahu 8 k lepšímu. MČ Praha 8 pro rok 2018 vyčlenila 10 milionů korun na projekt participativního rozpočtu MOJE OSMIČKA.
 
„V roce 2016 jsme uspořádali první ročník projektu, který hodnotím nadmíru pozitivně. Loni jsme projektu přiřadili název MOJE OSMIČKA a upravili pravidla. Občané v roce 2017 podali 37 návrhů. Některé jsme museli vyloučit, jiné jejich navrhovatelé sloučili. Nakonec jsme hlasovali o 29 návrzích,“ popisuje druhý ročník místostarosta Prahy 8 Petr Vilgus. Nakonec bylo podpořeno 20 návrhů, mezi které se rozdělilo 10 milionů korun vyčleněných z rozpočtu MČ.
 
„Vítězné návrhy jsou nyní v řešení u příslušných odborů. Hlasováním totiž proces nekončí, ale de facto teprve začíná. Některé totiž potřebují souhlas vlastníka pozemku, tj. hl. m. Praha, jiné zpracování projektové dokumentace nebo studie,“ vysvětluje místostarosta Vilgus. Ačkoli realizace projektů z roku 2017 může zabrat více času, startujeme další ročník. „Doufám, že i letos se zapojí řada občanů, kteří mají Prahu 8 tak rádi, jako já, a chtějí nám pomoci k vytvoření skvělého místa k životu. Návrhy se mohou různit – od výstavby hřiště, přes zavedení vody do veřejného prostoru, až k novému mobiliáři ve vašem oblíbeném parku,“ doufá Vilgus. 
 
„Těším se na další ročník participativního rozpočtu MOJE OSMIČKA. Velice si vážím všech, kteří se spolupodílí se na zlepšování veřejného prostoru naší městské části. I letos je k dispozici deset milionů korun, které čekají na vaše nápady. Využijte možnost realizovat své projekty,“ vyzývá místostarosta Prahy 8 Matěj Fichtner.
 
Návrhy můžete podávat do 9. července 2018 skrze formulář na webu MOJE OSMIČKA.
 
Více informací o loňském i letošním ročníku participativního rozpočtu, video i audio návody, jak podat návrh najdete na webu MOJE OSMIČKA. Další otázky můžete posílat na mojeosmicka@praha8.cz.
„První ročník participativního rozpočtu byl realizován v roce 2016. Poslední projekty, pro které občané hlasovali, budou dokončeny o letošních prázdninách," doplňuje Fichtner. Jaké projekty byly realizovány? Podívejte se na našem webu např. na:


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.

Zveřejněno: 24.04.2018
Vytisknout