I v roce 2023 přibyly v Praze 8 nové cyklostojany

V roce 2023 nechala MČ Praha 8 umístit na území Libně a Karlína další stojany pro jízdní kola na základě žádostí, které obdržela. Stojany osadila Technická správa komunikací hl. m. Prahy na základě žádostí městské části Praha 8. Dohromady se jedná o 7 stojanů, které mohou občané využít na těchto místech:
  • Křižovatka ulic Sokolovská a Za Invalidovnou – 3 stojany
  • Křižovatka ulic Pernerova a Thámova – 2 stojany
  • Náměstí Dr. Václava Holého – 2 stojany
„Nové stojany průběžně umísťujeme na základě žádostí občanů i cyklistické komunity. Nechali jsme takto v minulosti osadit desítky stojanů na veřejná místa, u škol i u zastávek MHD. Lokality pro umístění nových stojanů jsme vybírali i s ohledem na množící se sdílená kola, aby bylo možné je umístit do stojanů a ne uprostřed chodníků, a aby tedy nepřekážela chodcům,“ uvedl předseda dopravní komise Martin Jedlička (TOP 09 + STAN).

„Děkuji také cykloodborníkovi Václavu Křížovi za spolupráci s výběrem vhodných míst a děkuji také odboru dopravy za pomoc se zpracováním všech žádostí,“ dodal Jedlička.

S umísťováním cyklostojanů na vhodných místech bude Praha 8 pokračovat. Pokud máte nějaký tip, kde stojany chybí, pošlete ho, prosíme, na e-mail: martin.jedlicka@praha8.cz.

Kde můžete cyklostojany v Praze 8 najít (on-line mapa):
https://www.praha8.cz/Mapovy-portal-MC-Praha-8-Cyklostojany.html


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.

I v roce 2023 přibyly v Praze 8 nové cyklostojany
I v roce 2023 přibyly v Praze 8 nové cyklostojany


Mohlo by vás také zajímat

Zveřejněno: 21.02.2024
Vytisknout