Svoz bioodpadu

Co je bioodpad
Bioodpad je organická (v půdě rozložitelná) hmota, která v sobě váže spousty živin, které můžeme ve formě kompostu navracet do půdy.
  • Mezi bioodpad patří
    Listí, tráva, plevel, zbytky ovoce, zeleniny, čajové sáčky, kávová sedlina, zbytky rostlin, piliny, větve, dřevní štěpka z větví stromů a keřů, hlína z květináčů, spadané ovoce atd.

  • Mezi bioodpad nepatří
    Zbytky jídel (tzv. gastroodpad), jedlé oleje, kosti, maso, kůže, uhynulá zvířata, exkrementy masožravých zvířat, znečištěné piliny a všechny další biologicky nerozložitelné odpady.
Váš bioodpad bude zpracován na kompost, který je využíván v zemědělství, pro pražskou zeleň či na rekultivaci.



Termíny přistavení kontejnerů – duben 2020
UPOZORŇUJEMEuvedená místa přistavení kontejnerů jsou pouze orientační.
Skutečné umístění přistavení kontejneru se může na základě aktuální situace v dané ulici/lokalitě lišit až o několik desítek metrů.
Přesné informace podá dispečink společnosti Ipodec – Čisté město, a. s., na telefonu 724 240 941 od 7.00 do 18.00 hodin.

Omezení služby přistavování velkoobjemových kontejnerů

Magistrát hl. m. Prahy do odvolání přerušuje službu přistavování velkoobjemových kontejnerů na objemný odpad a bioodpad.

Z tohoto důvodu nebudou na Praze 8 přistaveny kontejnery označené přeškrtnutím.

Datum Čas přistavení Ulice Katastr
1.4. 13.00–17.00 Brandýská x Ke Hřišti Čimice
1.4. 13.00–17.00 Do Údolí x Libeňská Čimice
2.4. 13.00–17.00 Fořtova x Do Údolí Čimice
2.4. 13.00–17.00 Fořtova x Okořská Čimice
3.4. 13.00–17.00 Havlínova x Klíčanská Kobylisy
4.4. 08.00–12.00 K Haltýři x Velká skála Troja
5.4. 09.00–12.00 Pod Vodárenskou věží x Nad Mazankou Libeň
5.4. 13.00–16.00 Na Hlínách  Kobylisy
6.4. 13.00–17.00 Kandertova - západní konec Libeň
8.4. 13.00–17.00 Klecanská x Na Ládví Kobylisy
9.4. 13.00–17.00 Turská x K Větrolamu Čimice
12.4. 09.00–12.00 K Mlýnu x Chorušická Čimice
12.4. 13.00–16.00 Pod Vlachovkou x S.K. Neumanna Libeň
14.4. 13.00–17.00 Modřínová x Javorová Kobylisy
15.4. 13.00–17.00 Na Hájku x Nad Kotlaskou IV Libeň
15.4. 13.00–17.00 Na Hranicích x Kočova Bohnice
18.4. 09.00–13.00 Nad Popelářkou 177/12 Troja
18.4. 10.00–14.00 Nad Rokoskou x Na úbočí Libeň
19.4. 09.00–12.00 Pod Vodárenskou věží x Nad Mazankou Libeň
19.4. 13.00–16.00 Kubišova x Gabčíkova Libeň
22.4. 13.00–17.00 Pernerova x Sovova Karlín
23.4. 13.00–17.00 Na Dílcích Libeň
24.4. 13.00–17.00 Přádova x Nad Hercovkou Libeň
25.4. 09.00–13.00 Přívorská x Hanzlíkova Čimice
26.4. 09.00–12.00 Na Pěšinách x Pod Statky Kobylisy
26.4. 13.00–16.00 Přemyšlenská x Chaberská Kobylisy


Aktualizováno: 31.03.2020
Vytisknout